Kování a kliky

  •  Ušetříme vám čas i starosti – kování na dveře si snadno objednáte z pohodlí domova v našich internetových obchodech hs-kovani.cz a hotoshop.cz
  • Rozšíříme vaše možnosti – nabízíme nejrůznější typy i rozměry kování od firem COBRA, Eurolaton, MP kování, ROSTEX a mnoha dalších
  • Usnadníme vám výběr – společně najdeme ideální kování, které bude splňovat všechny vaše požadavky na kvalitu, design i cenu

 

TIP: Objednejte si dveřní kování v našich e-shopech hs-kovani.cz či hotoshop.cz. Nabízíme kliky a nejrůznější příslušenství pro interiérové i venkovní dveře. Při nákupu nad 3 000 Kč je doprava po celé ČR zdarma. Nejprodávanější kování máme navíc vystavené v naší vzorkovně na adrese Přemyslova 15, Plzeň.

 Panty, zámky a kliky pro každé dveře

Do kategorie kování na dveře patří všechny kovové prvky, které bývají součástí dveří – panty, zámkyklikykukátka a nejrůznější doplňky. Některé kování dodávají výrobci již namontované do nových dveří, ostatní je nutné zakoupit samostatně.

Panty (odborně závěsy) bývají součástí dveří již z výroby. U některých výrobců (SOLODOOR, SAPELI a další) si navíc můžete vybrat jejich povrchovou úpravu nebo odstín. Každé interiérové dveře z naší nabídky obsahují také zadlabací zámek. Před jejich objednáním je proto nutné určit způsob zamykání dveří.

 

Zámek typu BB

 

Označení BB se používá pro zámky s otvorem na obyčejný pokojový klíč

Zámek typu WC

 

Označení WC se používá pro zámky u dveří do koupelny nebo na toaletu, které se zamykají pomocí kličky a pouze z jedné strany

Zámek typu PZ

 

Označení PZ se používá pro zámky s otvorem na cylindrickou vložku (FABku)

 

TIP: Přečtěte si náš kompletní návod, jak změřit a vybrat zámkovou vložku do dveří.

Pro každé dveře budete ale potřebovat také správnou kliku, která obvykle není součástí nových dveří. Vybírat můžete z mnoha různých provedení, designů a povrchových úprav. Nejčastěji proto kliky rozdělujeme na rozetové a štítové kování.

  • Štítové kování se skládá z jedné části – klika je upevněná na kovovém štítku, který má ve spodní části otvor pro některý z výše uvedených typů zámků. Výběr správného kování ovlivňuje rozteč neboli vzdálenost mezi osou kliky a osou klíče.
  • Rozetové kování se skládá ze dvou samostatných částí (rozet) – na jedné je upevněná klika, druhá obsahuje otvor pro klíč, zámkovou vložku nebo WC kličku. Rozety jsou nejčastěji hranaté nebo kulaté.

Vybrané štítové a rozetové kování se navíc vyrábí i v provedení klika/koule. U této varianty je však nutné před objednáním určit orientaci kliky. Podrobný návod najdete v našem článku orientace kování klika koule – jak vybrat tu správnou.

Dveřní kování můžeme rozdělit do kategorií také podle určení nebo použitého materiálu na:

Kromě klasického kování se na dveře instalují i nejrůznější doplňky – samozavíračevícebodové zámkyčíslice a písmenakukátkamadlakoule nebo třeba dveřní zarážky.

TIP: Pro vchodové dveře doporučujeme certifikované bezpečnostní kliky od výrobců ROSTEX, RICHTER, COBRA nebo MP kování, které ochrání váš majetek i bezpečí.

 

Objevte výhody kvalitního kování

V internetových obchodech hs-kovani.cz a hotoshop.cz prodáváme kliky a rozmanité příslušenství od uznávaných výrobců z ČR nebo ze zahraničí. Zákazníkům nabízíme dveřní kování, které vyniká moderním designem, vysokou kvalitou a příznivou cenou.

 

 TIP: Prohlédněte si katalogy kování od firem Eurolaton, MP kování, ROSTEX, COBRA a dalších.

 

Odborné poradenství i montáž

Pokud chcete mít jistotu, že vyberete to správné kování pro vaše dveře, napište námzavolejte nebo se zastavte v naší plzeňské vzorkovně. V lokalitách Plzeň, Praha, střední Čechy a okolí navíc zajišťujeme také odbornou montáž, kterou oceníte zejména u větších a náročnějších realizací.