Kdy (ne)zvolit granitový dřez v kuchyni?

Kdy (ne)zvolit granitový dřez v kuchyni?  

 Který kuchyňský dřez zvolit: nerezový či granitový? Rozhodnutí ovlivní nejen výsledný vzhled kuchyně, ale také si správným výběrem můžete ušetřit mnoho času při jeho následné údržbě. Zjistěte více o granitu, materiálu, který v sobě snoubí žulu, pryskyřici a barviva.

Všimli jste si, jak zašlý kuchyňský dřez ovlivňuje celkový dojem z kuchyně, byť je kuchyně špičkově vybavena? Pojďme se proto podívat, jak vybírat materiál kuchyňského dřezu. Nerezový kuchyňský dřez jistě zná každý z nás. Tyto dřezy byly nástupníky dřezů smaltovaných a dodnes jsou velmi populární. Nerez má bezesporu dlouhou životnost, na druhou stranu, kdo má v kuchyni cokoli z nerezu, ví, že pěkný vzhled s sebou nese nutnost neustálého leštění a otírání kapek vody. Každá zaschlá kapka vody je na nerezu vidět.

 Je tedy slušivou i funkční alternativou nerezového dřezu dřez granitový?

Skalní zastánci nerezových dřezů, raději dál nečtete, pro Vás jsme připravili zvýhodněné sety nerezových dřezů a baterií.

 Pokud jste dočetli až sem, pak pro Vás máme seznam důvodů, proč může být granitový dřez tím pravým:

  • U granitových dřezů nehrozí poškrábání, či promáčknutí (na rozdíl od dřezů nerezových).
  • Granitový dřez lze vhodně barevně doladit s kuchyňskou deskou.
  • Masivnost granitového dřezu nejen že zajišťuje odolnost, ale navíc se snadno udržuje.

 

Inspirujte se limitovanou nabídkou setů granitových dřezů a kuchyňských baterií:

/granitove-drezy/

 6663-3_niagara-30-91-baterie-afra-91

 

Závěrem to nejdůležitější. Při naší práci se setkáváme s celou řadou polopravd a tvrzení, které bychom rádi uvedli na pravou míru. Jednou z nich je, že „granitové dřezy jsou strašně předražené“. Pravdou je, že u nás zakoupíte granitové dřezy již od 2.650,-Kč, což je ideální poměr ceny x výkon.