Jak vybavit menší koupelnu?

Jak vybavit menší koupelnu?

Že na velikosti nezáleží? Koupelny často bývají nejmenší místností v celém interiéru, jak ji tedy vybavit, tak, aby byla plně funkční a zároveň působila vzdušně? Podívejte se na naše tipy pro malé koupelny.

Přestože jsou koupelny často nejmenší místností v domě, není důvod je proto přehlížet! Od tradičních koupelen a venkovských variací, přes moderní mramorové koupelny, divoké a nádherné, tyto malé prostory dokazují sílu, kterou dekorace má.Základní rada pro zařizování malých koupelen zní „méně je někdy více, ovšem zapomínejte na nezbytné vybavení“.

  • Zrcadla:


Zrcadla dělají neuvěřitelnou práci při vytváření iluze většího prostoru. Chcete přidat více prostoru do designu vaší malé koupelny? Pak přidejte další zrcadla!

 

 

 

  • Minimalistická funkční řešení:


Polička s dávkovačem mýdla a sklenkou či dávkovač mýdla spolu s držákem ručníků? Kompaktní řešení, co šetři prostor!

 

 

 

 

  • Na barvě záleží:


Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dát vašemu pokoji prostorný vzhled, je použít spoustu bílé - bílé dlaždice, doplňky, ručníky. Bílá barva totiž přirozeně ustupuje, čímž se prostor zvětšuje. Také odráží veškeré dostupné světlo. Pokud máte tedy barevnou dlažbu či výmalbu, přiveďte do interiéru tolik bílé, kolik jen můžete, například:

 

  • Poličky namísto uzavřených skříněk:


Namísto objemných skříní zkuste poličky! Zobrazit ručníky či mýdla a další přípravky příjemným způsobem může být nejen dekorativní, ale i funkční.

 

 

 

 

Máte i Vy zaručené tipy a nápady, jak zařídit malou koupelnu? Sem s nimi! Zašlete nám je skrze náš Facebook vovodo.cz a inspirujte ostatní!